Welcome to our company

Opis ośrodka

NASZ OŚRODEK

"Damy Ci Azyl, bo jesteś dla nas VIPem"

Prywatny Ośrodek Leczenia Uzależnień AzylVIP znajduje się w Jerzmanowicach k/Krakowa. Nasza klinika położona jest w województwie małopolskim, w powiecie krakowskim, przy drodze krajowej 94. Znajduje się w atrakcyjnym turystycznie miejscu – w bliskim sąsiedztwie Ojcowskiego Parku Narodowego.

ośrodek leczenia uzależnień AZYLVIP pod Krakowem

Umiejscowienie Naszej kliniki w przepięknej, malowniczej i spokojnej okolicy, z dala od miejskiego szumu czy zgiełku umożliwia wyciszenie duszy i ciała, pełną anonimowość oraz relaks z wieloma atrakcjami pomiędzy zajęciami terapeutycznymi.

Decydując się na terapię w AzylVIP w Jerzmanowicach w bezpośrednim sąsiedztwie Krakowa, całą swoją uwagę skupisz na dążeniu do celu, jakim jest trzeźwe, pełne radości życie. Nasz ośrodek nastawiony jest na wysoki standard zakwaterowania, pełny komfort i dyskrecję pobytu Naszych pacjentów. Wychodzimy z założenia, iż w zdrowym ciele – zdrowy duch, dlatego Nasi Pacjenci poczują się komfortowo, bezpiecznie, a odbyta kuracja detoksykacji bądź terapii będzie miła, przyjemna, a przede wszystkim profesjonalna.

Wszystkie pokoje, w których zakwaterowani zostają Pacjenci są urządzone w taki sposób, aby pobyt w ośrodku był atrakcyjny. Każdy pokój posiada TV z bogatym pakietem programów oraz Internet, a widok z okna sprawia, że można poczuć się wyjątkowo. Nie zapomnieliśmy również o strefie relaksu i rekreacji, w formie krytego basenu z podgrzewaną wodą, boiska piłkarskiego i do siatkówki, siłowni, sali bilardowej czy ping-pongu. Na terenie ośrodka znajduje się piękny, duży ogród  w stylu angielskim. Całość wypełnia urocze oczko wodne, duża ilość drzew i kwiatów, które kwitną o każdej porze roku. Ponadto znajdują się alejki do spacerów oraz altany, w których można mile spędzać czas obcując z przyrodą, ciesząc oko.  Do dyspozycji Pacjentów jest również kamienny grill z wędzarnią oraz miejsce na ogniska.

Naszym Pacjentom zapewniamy pyszne, całodobowe wyżywienie. Pomyśleliśmy również o odwiedzinach, oddając do dyspozycji dyskretny parking usytułowany na terenie ośrodka. Pacjent i jego zdrowie jest dla nas priorytetem. Korzystamy z najlepszych i najnowocześniejszych metod, które w bezpieczny sposób pozwalają przejść proces detoksykacji oraz posiadamy autorskie programy terapeutyczne, dzięki którym pomagamy Pacjentom wyzbyć się chęci sięgania po substancje odurzające.

W Prywatnym Ośrodku Leczenia Uzależnień AzylVIP dbamy o ciało i duszę, uświadamiamy o zagrożeniach jakie niesie nadużywanie substancji psychoaktywnych tj. alkoholu, leków czy narkotyków. Leczymy również uzależnienia behawioralne czyli od nałogowych zachowań czy czynności tj. hazard, zakupoholizm, pracoholizm, seksoholizm czy tanoreksja itd. Naszych pacjentów uczymy funkcjonowania w świecie bez używek czy chorobliwych zachowań, wspieramy w drodze do trwałej abstynencji, a w konsekwencji do procesu samorozwoju i trzeźwienia.

Wspólnymi siłami pracujemy z Pacjentem nad trzeźwym stylem życia i uczymy go walczyć z codziennymi wyzwaniami bez korzystania z toksycznych substancji.

Mając na uwadze fakt, iż każdy Pacjent jest oddzielnym przypadkiem, z podobnymi bądź zupełnie innymi doświadczeniami i historią, zapewniamy dostosowanie zajęć terapeutycznych zarówno grupowych, jak i indywidualnych pod każdego uczestnika.


W placówce AzylVIP, Pacjent ma możliwość skorzystania z różnych form pomocy, takich jak:

Zgłaszając się do nas, gwarantujemy, że uzyskasz fachową pomoc oraz będziesz otoczony miłą, bezpieczną i przede wszystkim rodziną atmosferą. Nasi pracownicy to wykwalifikowana kadra z wieloletnim stażem i bagażem własnych życiowych doświadczeń, która na co dzień dba o bezpieczeństwo, komfort Pacjentów i jest do dyspozycji przez cały ich pobyt. Naszym atutem jest oddzielny detoks męski i żeński.

W skład naszego zespołu wchodzą wspaniali ludzie z miłą aparycją, doskonali lekarze, terapeuci, psycholodzy, opiekuni oraz ratownicy medyczni.

Kilka dodatkowych ciekawostek na temat lokalizacji

Widok z ośrodka zapiera dech w piersiach. Ma drugie pod względem wysokości wzniesienie Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej – wzgórze Grodzisko o wys. 512,8 m n.p.m. i liczne inne skały, m.in. Ostry Kamień i Wielką Skałę. Pojedyncze skały na polach i w lasach Jerzmanowic tworzą grupę tzw. ostańców jerzmanowickich. Są one atrakcją turystyczną miejscowości i większość ma status pomnika przyrody. Na terenie Jerzmanowic i w bezpośrednim sąsiedztwie znajdują się 33 pomniki przyrody. Niektóre ze skał udostępnione są do wspinaczki skałkowej (m.in. Grodzisko, Ostry Kamień, Łysa, Psiklatka, Łabajowa (z Jaskinią Łabajową), Dupna, Wielka Turnia, Zaklęty Mur, Zaklęty Bastion). 

Prywatny Ośrodek Leczenia Uzależnień AzylVIP znajduje się około 12 kilometrów od Krakowa, w górnej części Doliny Szklarki i Doliny Będkowskiej, w obszarze Parku Krajobrazowego Dolinki Krakowskie obejmującego malownicze krajobrazowo doliny i wąwozy z licznymi skałami wapiennymi, jaskiniami, źródłami krasowymi i zabytkami kultury materialnej. Przebiegające przez miejscowość Jerzmanowice szlaki turystyki pieszej i rowerowej umożliwiają zwiedzenie również pozostałych dolin tego parku krajobrazowego. Jedną z największych atrakcji turystycznych wsi jest często odwiedzana, udostępniona turystycznie Jaskinia Nietoperzowa, w której odkryto obozowisko dawnych łowców niedźwiedzia jaskiniowego z okresu paleolitu. Na terenie Jerzmanowic położony jest Rezerwat przyrody Dolina Szklarki.


"Damy Ci Azyl, bo jesteś dla nas VIPem"