Welcome to our company

Często zadawane pytania
dotyczące detoksu, terapii oraz pobytu w ośrodku

Prywatny Ośrodek Leczenia Uzależnień AZYLVIP w Jerzmanowicach pod Krakowem leczy i prowadzi terapię wszystkich uzależnień. Ponadto dysponuje profesjonalnym oddziałem detoksykacji – detoks i odtrucie organizmu ze wszystkich środków psychoaktywnych (alkohol, narkotyki, dopalacze oraz leki).

Warunkiem przyjęcia jest chęć odbycia detoksu czyli odtrucia organizmu oraz podjęcia terapii uzależnień przez Pacjenta. Detoks alkoholowy, detoks narkotykowy, detoks lekowy oraz sama terapia uzależnień poprzedzona jest rozmową telefoniczną, podczas której przeprowadzamy wstępny wywiad i ustalamy termin przyjęcia. Oczywiście istnieje możliwość przeprowadzenia samego detoksu lub psychoterapii

W zależności od rodzaju uzależnienia oraz stanu pacjenta, detoksykacja zazwyczaj trwa od 1 do 14 dni. Detoks nie jest częścią terapii tylko procesem oczyszczenia i odtrucia organizmu od środków psychoaktywnych (alkohol, narkotyki, dopalacze oraz leki).

Po odbyciu detoksu istnieje możliwość rozpoczęcia terapii uzależnień, który jest docelowym leczeniem uzależnienia.

Detoksykacja ma na celu złagodzenie objawów zespołu abstynencyjnego po odstawieniu środków psychoaktywnych – uzależniających (alkohol, narkotyki, dopalacze oraz leki). Detoks alkoholowy, jak i narkotykowy odbywa się poprzez wlewy dożylne w formie kroplówek, podawanie płynów infuzyjnych, witamin, brakujących elektrolitów oraz odpowiednio dobranych leków, aż do momentu uzyskania równowagi w organizmie. Detoks lekowy polega na zejściu z leków lub wdrożeniu ich substytutów, poprzedzonym konsultacją psychiatryczną i ułożeniem indywidualnego planu leczenia pod kontrolą lekarza i ratowników medycznych.

 • Całodobowa opieka ratowników medycznych nad pacjentem
 • Konsultacja z lekarzem chorób wewnętrznych, kardiologiem oraz psychiatrą
 • Wystawiamy zwolnienie L4 powyżej 3 dni detoksu
 • Monitorowanie parametrów (ciśnienie, puls, tętno, waga, poziom cukru)
 • Możliwość rozmowy z doświadczonym terapeutą uzależnień
 • Bezpieczny i komfortowy pobyt w monitorowanej sali z tarasem oraz widokiem na ogród i skały
 • Posiłki przygotowywane na miejscu, podawane do pokoju (śniadanie, obiad, kolacja) oraz napoje (woda gazowana, niegazowana, kawa, herbata)
 • Dwie toalety oraz łazienka z prysznicem
 • Dostęp do kuchni i lodówki
 • Sala detoksykacyjna wyposażona w telewizor z bogatym pakietem programów oraz platformę filmową
 • Szybki, światłowodowy i bezprzewodowy internet
 • Świeże ręczniki

W zależności od stanu pacjenta oraz wcześniejszej historii leczenia uzależnienia, oferujemy pobyty 4, 6 oraz 8 tygodniowe. Program podstawowy psychoterapii trwa 4 tygodnie, czas ten można przedłużyć w trakcie pobytu w zależności od potrzeby. Oprócz tego oferujemy detoksykację – odtrucie i oczyszczenie organizmu z toksyn, której czas nie jest wliczony w czas trwania terapii.

Prywatny Ośrodek Leczenia Uzależnień AZYLVIP znajduje się w miejscowości Jerzmanowice pod Krakowem. Nasza klinika położona jest w województwie małopolskim, w powiecie krakowskim, przy drodze krajowej 94. Nasz Ośrodek znajduje się w atrakcyjnym turystycznie miejscu – w bliskim sąsiedztwie Ojcowskiego Parku Narodowego. Podczas wyznaczania trasy można skorzystać z Map Google wpisując „AZYLVIP”

Wszystkie pokoje, w których zakwaterowani zostają Pacjenci są urządzone w taki sposób, aby pobyt w ośrodku był komfortowy oraz atrakcyjny. Każdy pokój posiada TV z bogatym pakietem programów i platformą filmową oraz szybki, bezprzewodowy internet, a widok z okna na piękny, ponad hektarowy ogród i skały sprawia, że można poczuć się wyjątkowo.

Nie zapomnieliśmy również o strefie relaksu i rekreacji, w formie krytego basenu z podgrzewaną wodą, boiska piłkarskiego oraz do siatkówki, siłowni, sali bilardowej czy ping-pongu.

Na terenie ośrodka znajduje się piękny, duży ogród w stylu angielskim. Całość wypełnia urocze oczko wodne, duża ilość drzew i kwiatów, które kwitną o każdej porze roku. Ponadto znajdują się alejki do spacerów oraz altany, w których można mile spędzać czas obcując z przyrodą, ciesząc oko.

Do dyspozycji Pacjentów jest również kamienny grill z wędzarnią oraz miejsce na ogniska.

Ponadto wolny czas umili nasza ośrodkowa maskotka – kotek Franek

 • Garść optymizmu, wiary i nadziei
 • Oryginalnie zapakowane kosmetyki oraz środki higieny osobistej
 • Wygodne ubrania
 • Obuwie zmienne
 • Dokumentację medyczną (jeśli takowa istnieje)
 • Leki przyjmowane stale (przepisane z zalecenia lekarza specjalisty)
 • Strój sportowy
 • Strój kąpielowy
 • Klapki
 • Ręcznik kąpielowy

Pacjenci z uzależnieniami od środków psychoaktywnych mogą posiadać telefony komórkowe, laptopy oraz tablety.

Natomiast Pacjenci z uzależnieniami behawioralnymi (hazard, seksoholizm, zakupoholizm oraz uzależnienia od gier i komputera) mogą posiadać wyłącznie telefon komórkowy, pod warunkiem, że jest to urządzenie analogowe bez dostępu do internetu.

Palenie papierosów dozwolone jest na zewnątrz, w wyznaczonych do tego celu miejscach.

Palenie zabronione jest wewnątrz budynku oraz wszystkich innych pomieszczeniach.

Odwiedziny pacjentów przebywających na detoksie odbywają się codziennie w godzinach 10 – 17.

Natomiast pacjenci odbywający terapię uzależnień mają odwiedziny każdą niedzielę w godz. 10 – 17

Na każdy dzień jest przewidziany ramowy Plan zajęć z podziałem na konkretne zajęcia terapeutyczne (terapia indywidualna, terapia grupowa, wykłady, warsztaty i ćwiczenia terapeutyczne, czas wolny i rekreację, odwiedziny oraz posiłki o stałych porach

Wyjście samemu poza teren ośrodka jest równoznaczne z zerwaniem kontraktu terapeutycznego przez Pacjenta. Natomiast organizowane są spacery pod okiem Opiekuna lub Terapeuty Uzależnień. Ponadto po okresie 2 tygodni terapii możliwa jest przepustka, pod warunkiem braku zastrzeżeń ze strony terapeutów uzależnień.