Welcome to our company

Wywiad z Łukaszem Marciniakiem, współwłaścicielem AzylVIP

Wywiad z Łukaszem Marciniakiem, współwłaścicielem AzylVIP

Prywatny Ośrodek Leczenia Uzależnień AZYLVIP, zlokalizowany w urokliwych Jerzmanowicach niedaleko Krakowa, oferuje kompleksową terapię uzależnień w otoczeniu sprzyjającym relaksowi i wyciszeniu. AZYLVIP zapewnia najwyższy standard leczenia i pełną dyskrecję, wspierając pacjentów w powrocie do zdrowia i odzyskaniu radości życia bez uzależnień.

W niniejszym wywiadzie rozmawiamy z z Panem Łukaszem Marciniakiem – Współwłaścicielem Ośrodka, Dyrektorem Zarządzającym oraz Instruktorem Terapii Uzależnień w Prywatnym Ośrodku Leczenia Uzależnień AZYLVIP w Jerzmanowicach k/ Krakowa

[Tekst oryginalnie ukazał się na https://osrodkiterapii.pl]

Panie Łukaszu, proszę opowiedzieć kilka słów o sobie, o swojej misji w Prywatnym Ośrodku Leczenia Uzależnień AZYLVIP.

Podczas całego dotychczasowego życia szukałem dla siebie miejsca, w którym będę mógł się realizować zawodowo. Trochę musiało to potrwać, gdyż ukończyłem studia z zakresu ekonomii i zarządzania, politologii, aż w końcu zostałem terapeutą uzależnień. Teraz wiem, kim jestem i w jakim kierunku chcę podążać, po drodze zdobywając doświadczenie zawodowe w wielu ośrodkach leczenia i terapii uzależnień.

Jestem człowiekiem odpowiedzialnym oraz pewnym siebie i tego, co robię. Nie uważam się za kogoś wyjątkowego, ale sądzę, że mój bagaż doświadczeń pomaga mi lepiej zrozumieć innych podobnych, a jednocześnie zupełnie różnych ludzi.

Ośrodek Leczenia Uzależnień AZYLVIP, którego jestem współwłaścicielem, a jednocześnie kieruję, prowadzi terapię z podziałem na sesje indywidualne oraz grupowe, gdzie stawiamy na dialog motywacyjny i pracę ukierunkowaną na zasoby. Ogromna praca na emocjach i licznych wykładach, warsztatach i ćwiczeniach terapeutycznych jest podstawą skuteczności ośrodka.

Pracy jako terapeuta uzależnień nie traktuję jako swojej misji, lecz jako odkrytą, być może wrodzoną predyspozycję. Stawiam na szeroko pojętą empatię, uważność na innych, ale i na siebie. Tych cech oczekuję również od terapeutów uzależnień pracujących w naszym ośrodku. Uważam, że sposób w jaki każdy człowiek myśli o swojej pracy kształtuje jego postawę wobec niej i w decydującym stopniu wpływa na sposób jej wykonywania. Jest to szczególnie ważne w relacjach z ludźmi, a w pracy związanej z pomaganiem oraz terapią uzależnień znacząco wpływa na kontakt z pacjentem. Większość naszego zespołu terapeutycznego to osoby uzależnione, a tym samym doświadczone przez życie, dzięki temu posiadają większą łatwość w budowaniu relacji z pacjentami, opartej na zrozumieniu, zaufaniu i bezpieczeństwie.

Prywatny Ośrodek Leczenia Uzależnień AZYLVIP znajduje się w Jerzmanowicach pod Krakowem. Nasz ośrodek terapii położony jest w województwie małopolskim, w powiecie krakowskim, przy drodze krajowej 94. Znajduje się w atrakcyjnym turystycznie miejscu – w bliskim sąsiedztwie Krakowa oraz Ojcowskiego Parku Narodowego.

Jakie są główne wartości i misja Prywatnego Ośrodka Leczenia Uzależnień AZYLVIP? Jakie cele przyświecają Państwa działalności i jak realizują je Państwo na co dzień?

Decydując się na terapię w AZYLVIP w Jerzmanowicach, całą swoją uwagę pacjenci skupiają na dążeniu do celu, jakim jest trzeźwe oraz pełne radości życie.

„Damy Ci AZYL” to hasło, które przyświeca i wyznacza cel naszej działalności. Jednakże pobyt w ośrodku ma być początkiem nowego, lepszego i przede wszystkim trzeźwego jutra Uczymy, a tak naprawdę staramy się przypomnieć naszym pacjentom o ich wartościach, którymi kiedyś kierowali się w życiu… Czym jest miłość, rodzina oraz dom! Czym jest przyjaźń, szacunek oraz uważność na siebie i innych! Czym jest dobro, a czym zło!
Ośrodek leczenia uzależnień AZYLVIP powstał, aby pomagać osobom uzależnionym, którzy czują wewnętrzną samotność, bezsilność oraz krzywdzą siebie i innych.

Naszą misją jest dawać narzędzia niezbędne w procesie trzeźwienia, wskazywać odpowiedni kierunek oraz pomagać wyznaczać cele w życiu.
Świat jest taki, jakim go widzimy, więc pomagamy osobom uzależnionym spojrzeć na niego inaczej, aby ich życie zmieniło się na lepsze!

Jakie techniki terapeutyczne stosujecie Państwo w pracy z pacjentami?

W naszej klinice pracujemy w nurcie behawioralno – poznawczym, stosując terapię indywidualną oraz grupową. Dbamy o ciało i duszę, uświadamiamy o zagrożeniach jakie niesie nadużywanie substancji psychoaktywnych tj. alkoholu, leków czy narkotyków. Leczymy uzależnienia behawioralne czyli od nałogowych zachowań czy czynności tj. hazard, zakupoholizm, pracoholizm oraz seksoholizm. Naszych pacjentów uczymy funkcjonowania w świecie bez używek czy chorobliwych zachowań, wspieramy w drodze do trwałej abstynencji, a w konsekwencji do procesu samorozwoju i trzeźwienia.

Wspólnymi siłami pracujemy z Pacjentem nad trzeźwym stylem życia i uczymy go walczyć z codziennymi wyzwaniami bez korzystania z toksycznych substancji.

W jaki sposób dostosowujecie Państwo program terapeutyczny do indywidualnych potrzeb pacjentów?

Mając na uwadze fakt, iż każdy Pacjent jest oddzielnym przypadkiem, z podobnymi bądź zupełnie innymi doświadczeniami i historią, zapewniamy indywidualne podejście w trakcie zajęć terapeutycznych zarówno grupowych, jak i indywidualnych. Uzależnienia bez względu na ich charakter czy dotyczą substancji psychoaktywnych czy zachowań i czynności, oparte są o te same mechanizmy obronne, więc rozbrajamy je poprzez terapię, dostosowując problematykę i tematy zajęć.

Prowadzą Państwo detoks i odtrucie organizmu. Jak wygląda proces detoksykacji i jakie wsparcie medyczne oferujecie Państwo podczas tego etapu?

Detoks czyli odtrucie organizmu, znane również jako detoksykacja to proces, w którym organizm jest oczyszczany z toksyn powstałych w wyniku nadmiernej konsumpcji substancji psychoaktywnych takich jak: alkohol, narkotyki czy leki.

Detoks alkoholowy, detoks narkotykowy oraz detoks lekowy jest istotnym etapem w leczeniu uzależnień i może być niebezpieczny, dlatego powinien być przeprowadzany pod nadzorem medycznym w specjalistycznym ośrodku takim jak nasz. Głównym celem detoksu jest usunięcie z organizmu alkoholu, narkotyków czy stopniowe schodzenie z leków oraz złagodzenie skutków zespołu odstawiennego. Podczas detoksu podawane są wlewy dożylne w postaci kroplówek oraz leki łagodzące skutki odstawienia substancji psychoaktywnych. Nasi pacjenci podczas odtrucia organizmu mogą liczyć na całodobową opieką medyczną w postaci ratowników medycznych oraz konsultację lekarską – jednym z naszych specjalistów – lekarzem chorób wewnętrznych, kardiologiem czy psychiatrą.

Jakie udogodnienia i atrakcje są dostępne dla pacjentów w trakcie ich pobytu w Ośrodku AZYLVIP?

Ośrodek Leczenia Uzależnień AZYLVIP znajduje się w przepięknej, malowniczej i spokojnej okolicy, z dala od miejskiego szumu czy zgiełku. Umiejscowienie kliniki umożliwia wyciszenie duszy i ciała, pełną anonimowość oraz relaks z wieloma atrakcjami pomiędzy zajęciami terapeutycznymi. Nasz ośrodek nastawiony jest na wysoki standard zakwaterowania, pełen komfort i dyskrecję pobytu Naszych pacjentów. Wychodzimy z założenia, iż w zdrowym ciele – zdrowy duch, dlatego Nasi Pacjenci poczują się komfortowo, bezpiecznie, a odbyta kuracja detoksykacji bądź terapii będzie miła, przyjemna, a przede wszystkim profesjonalna i bezpieczna.

Wszystkie pokoje, w których zakwaterowani zostają Pacjenci są urządzone w taki sposób, aby pobyt w ośrodku był atrakcyjny. Każdy pokój posiada TV z bogatym pakietem programów oraz szybki Internet, a widok z okna sprawia, że zapiera dech w piersiach i można poczuć się wyjątkowo. Nie zapomnieliśmy również o strefie relaksu i rekreacji, w formie krytego basenu z podgrzewaną wodą, boiska piłkarskiego i do siatkówki, siłowni, sali bilardowej czy ping-pongu. Na terenie ośrodka znajduje się piękny, duży ogród w stylu angielskim. Całość wypełnia urocze oczko wodne z rybkami, duża ilość drzew i kwiatów, które kwitną o każdej porze roku. Ponadto znajdują się alejki do spacerów oraz altany, w których można mile spędzać czas obcując z przyrodą, ciesząc oko. Do dyspozycji Pacjentów jest również kamienny grill z wędzarnią oraz miejsce na ogniska. Naszym Pacjentom zapewniamy pyszne, całodobowe wyżywienie. Pomyśleliśmy również o odwiedzinach, oddając do dyspozycji dyskretny parking usytułowany na terenie ośrodka.

Jakie aspekty Państwa działalności sprawiają, że pacjenci wybierają właśnie AZYLVIP?

Nasza placówka ukierunkowana jest na leczenie wszystkich uzależnień, więc staramy się pomóc osobom borykającym się z każdym nałogiem. W AZYLVIP oferujemy kompleksowe leczenie począwszy od detoksu po terapię i wsparcie terapeutyczne po zakończeniu kuracji odwykowej w formie indywidualnej terapii bezpośredniej lub online oraz comiesięcznych spotkań Klubu Pacjenta AZYLVIP dla absolwentów ośrodka.

Nasza strona internetowa www.azylvip.pl jest na bieżąco wzbogacana o informacje i artykuły na blogu z zakresu pomocy i walki z uzależnieniami.

Dominującym atutem jest atmosfera panująca w ośrodku, która sprawia, że każdy poczuje się jak w domu, rodzinnie i bezpiecznie. Przepiękne miejsce, wyjątkowa lokalizacja ośrodka oraz dodatkowe zajęcia czy atrakcje są tylko dodatkiem, gdyż dla nas najważniejszy jest człowiek, leczenie jego uzależnienia, wsparcie dla rodzin i skuteczność naszej terapii.

Ponadto wysoko wykwalifikowana kadra oraz liczne nagrody i wyróżnienia sprawiają, iż nasz ośrodek terapii uzależnień jest w czołówce rankingów, a ciepłe i pochlebne opinie naszych pacjentów czy ich rodzin potwierdzają skuteczność naszej placówki odwykowej.

Jedna z wielu nagród to Orły Medycyny 2023, gdzie zajęliśmy 1 miejsce oraz zostaliśmy laureatem konkursu, To wyjątkowa nagroda, którą mogą pochwalić się tylko najlepsze firmy, które cechują się profesjonalizmem i zapewniają najwyższą jakość usług. Kolejnym wyróżnieniem było otrzymanie tytułu – Złota Firma 2023. Ta z kolei nagroda przeznaczona jest dla najlepiej ocenianych firm oraz przedsiębiorstw na podstawie realnych, istniejących wyników w portalach, zawierających miarodajne i wiarygodne opinie.

Podobne wpisy:

Rodzaje seksoholizmu

Współczesne społeczeństwo coraz częściej zaczyna zdawać sobie sprawę z istnienia problemów związanych z uzależnieniem od seksu. Temat ten budzi jednak wiele kontrowersji i często jest...

Odtruwanie poalkoholowe – jak przebiega i ile trwa?

Odtruwanie poalkoholowe, znane również jako detoksykacja alkoholowa, to proces usuwania alkoholu z organizmu i radzenia sobie z objawami odstawienia, które mogą wystąpić po zaprzestaniu picia....

Odstwienie amfetaminy – objawy i jak sobie z nimi radzić

Odstawienie amfetaminy może być trudnym i niekomfortowym doświadczeniem dla osób, które były zależne lub są uzależnione od tego narkotyku. Amfetamina jest silnie uzależniającym...